8 - جریانهای شگفت آور
879 بازدید
موضوع: اخلاق و عرفان

خدای متعال در باره موضوعات مختلف مهم و باور نکردنی بیشمار اظهار قدرت نموده  و بعضی از آنها را در قرآن کریم بیان نموده است

در مورد آفرینش زمین و آسمان  و موجودات نامتناهی در آنها که عقل و خرد در آن متحیر و غرق است می رسیم به چگونگی خلقت انسان  و جریاناتی در باره او .

می بینیم  در آفرینش انسان همه نوع قدرت نمائی کرده است.

1 -  بعضی را بی پدر و مادر خلق کرده مانند  حضرت آدم و حوا علیهماالسلام .

2 - بعضی را بی پدر به وجود آورده است مانند حضرت عیسی علیه السلام . 

3 - و بعضی را از  پدر و مادر پیر و نا زا و عقیم متولد کرده  مانند اسحاق فرزند حضرت ابراهیم و یحیی پسر حضرت زکریا علیهم السلام .

4 - در تاریخ 22 /1395/2  شمسی ساعت 2 بعد از ظهر در شهر مقدس قم به اخبار شبکه یک تلویزیون گوش می دادم خبر عجیبی را پخش کرد که در یکی از شهرهای هندوستان یک خانم هفتاد ساله پس از چهل سال انتظار بچه دار شدو نوزادی را به دنیا آورده است و پدر و مادر موسفید را که قنداقه بچه را در بغل گرفته و خوابانده بودند . نشان داد و مادر سفید مو در مصاحبه خبر نگار با خوشحالی  می گفت  با به دنیا آمدن این بچه زندگی ما تکمیل شد.

جل الخالق چه قدرت نمائی هائی می کنی حضرات ابراهیم و زکریا و مریم علیهم السلام انبیاء و مقربین درگاهت بودند و با توسلات آنها در عقیمی و پیری به آنها بچه دادی این بانوی پیر هفتادساله و سفید موی هندی که معلوم نبود از چه مذهبی بود .چه؟!!!.

که پس از چهل سال انتظار کشیدن و نا امید شدن . فرزندی را در آغوشش قرار دادی و خوشحالشان نمودی..

5- مرد ه را زنده می کند مانند آن قوم که در سوره بقره شرح حالشان را بیان نموده و وسیله طاعون همگی از بین رفته و رویهم  انباشته شده بودند. یکی از انبیاء در حال گذر آنها را به آن شرایط می بیند می گوید (انی یحیی الله هذه العظام ) خداوند چگونه این ها را زنده کرده و از هم جدا خواهد نمود خداوند اورا می میراند و بعد از یکصد سال زنده می کند و می فرماید نگاه کن الاغت هنوز سرپا ایستاده و غذایت سرد نشده و چندسال است مرده ای گفت یک روز یا نصف روز فرمود بلکه صد سال است نگاه کن ببین اینها را چگونه زنده نموده و از هم جدا می کنم در یک لحظه همه زنده شده و بپا می ایستند 

6 - وهمچنین زنده کردن همه آن قوم متلاشی شده و از بین رفته که چگونه گرد آمده و بهم پیوند خورده و مجددا زنده می شوند .

7 - یا مرده های فوم حضرت موسی علیه السلام که بادیدن تجلی نور خدا بر کوه و پاشیده شدن کوه و جدا شدن روح همه هفتاد نفر از بدن و درخواست حضرت موسی زنده شدن آنها را و زنده کردن خدا همه آنها را  .

8 -  دو برادر بنام عزیر وعزر دوقلو به دنیا آمدند عزیر  را  در سی سالگی قبض روح می کند و  پس از یک قرن زنده کرده و به زندگیش ادامه می دهد و  پس از بیست سال زنده شدن هر دو را در یک روز از دنیا می برد و این سوال پیش می آید ؟ کدام دو برادرند در یک روز به دنیا آمدند و در یک روز از دنیا رفتند یکی پنجاه سال و دیگری صد و پنجاه سال عمر کرد؟!

9 -   اصحاب کهف سیصد و نه سال می خوابند و بعد بیدار می کند و دوباره می خواباند تا ظهور حضرت بقیت الله روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفدء که از یاران آن حضرت خواهند بود.

10 - بینا کردن کوری زلیخا و جوان نمودن او پس از پیری که در خود این واقعه اعجازهای دیگر هم بود

11 - به سخن آوردن چندین بچه شیر خوار در مراحل مختلف . وقتی زلیخا بر علیه یوسف سخن گفت که خداوند در آیه 26 سوره یوسف بیان می‎کند، عزیز مصر نزدیک درب قصر می‎رسد و با آن منظره مشکوک و ادّعا و تهمت زلیخا مواجه شد، در صدد این برآمد تا صدق و کذب طرفین (یوسف و زلیخا) را ثابت نماید، بچه شیرخواری از بستگان همسر عزیز مصر در آن نزدیکی بود، یوسف از عزیز مصر خواست که بچه داوری کند نخست عزیز مصر در تعجّب فرو رفت که مگر چنین چیزی ممکن است؟!. امّا هنگامی که کودک شیرخوار همچون مسیح (ع) در گهواره به سخن آمد و این معیار و مقیاس را برا ی شناخت گنهکار از بی‎گناه به دست داد، متوجّه شد که یوسف یک غلام نیست بلکه پیامبری است،‌ یا فردیست پیامبرگونه.

پیامبر اکرم (ص) فرمود که چهار نفر بودند که در حال کودکی سخن گفتند:

12- پسر آرایشگر دختر فرعون. وقتی دید مادر  پس از به آتش انداختن چهار برادر پیش از او که همگی سوخته شدند و  جزغاله شدند و از به آتش انداختن این بچه شیر خوارش  ناراحت است و می خواهد تسلیم شود به زبان آمد و گفت: مادر صبر کن و تحمل داشته باش که تو بر حقی (مبادا خودت را ببازی و تحملت را از دست دهی)..

13 -  «کودک» شاهد یوسف.(وقتی که گفت: اگر پیراهن از جلو پاره شده . زلیخا راست می گوید و اگر از پشت پاره شده . یوسف راست می گوید دیدند ازپشت پاره شده و  و حق با یوسف است . (سوره یوسف آیه 26 ببعد).

14- بچه‎ای که به نفع جریح عابد  مستجاب الدعوه بنی اسرائیل  شهادت داد.

زن فاحشه ای بچه حرامش را به او نسبت داد و مردم ریختند صومعه اش را ویران ساختند و خودش را به اعدام محکوم کردند .

در پای دار دید مادرش خودش را می کشد  گفت : مادر تو چرا . نفرین تو مرا به این روز انداخت این جریان را به شاه گفتند و آن بچه را آوردند و  به زبان آمد و گفت: پدر من فلان شبان است نه این عابد و بی گناهی اورا ثابت کرد. (جریانش را در یاد داشت (نفرین مادر) نوشته ام).

15 -  عیسی بن مریم (ع) شیر خوار در گهواره .  در برابر راهبان و فسیسا ن که گفتند ای مریم کار عجیبی پیش آوردی ؟! به عیسی اشاره کرد گفتند : ما چگونه با بچه گهواره ای صحبت کنیم ؟!! بچه به زبان آمد و گفت: من بنده خدایم و به من کتاب (انجیل) داده   و مرا پیغمبر قرار داده و مرا مبارک نموده و نماز و زکوت را  تا زنده ام بمن سفارش داده و مرا نسبت به مادرم نکوکار قرار داده و جبار و عصیانگر نکرده . و سلام برمن روزی که متولد شدم و روزی که از دنیا می روم و روزی که زنده برانگیخته می شوم . سوره مریم آیات 29 ببعد.

با این گفتار بی گناهی مادرش را ثابت کرد . این بود تعدادی ازکارهای شگفت انگیز خدا.

خدایا با آن قدرت بینهایتت  ما را مشمول رحمت خود گردان و با ایمان به خودت و فرستادگانت از دنیا ببر و در بهشت خود به آرامش برسان آمین یارب العالمین.