320 - مطالبى شگفت آور از آيات و اخبار 1- عكس العمل مولكول‏هاى آب‏
55 بازدید
موضوع: اخلاق و عرفان

  مطالبی شگفت آور از آیات و اخبار

1- عکس العمل مولکول های آب

در سخنرانی امشب می خواهم، مطالب نوظهوری را به عرض عزیزان برسانم که حکایت از اعجاز قرآن و آیات آن دارد.

پس از انتشار کتاب «سرچشمه حیات» از نوشته های اینجانب از جاهای مختلف:

از قم و سبزوار تلفنی از من به خاطر نوشتن این کتاب تشکر کردند حتی تلفن سبزوار گفت: در کشور «ژاپن» پس از اطلاع از این کتاب: اظهار می داشتند (ما باور نمی کردیم در اسلام این همه مطالب برای آب و در باره آب) وجود داشته باشد!؛

بعد ادامه داد در ژاپن در باره آب تحقیقاتی داشته اند از جمله می گفتند: ما اگر سخنان خوب و پاک و خوشحال کننده به یک ظرف آب، بگوییم: در زیر میکروسکوب می بینیم که مولکول های آب انبساط پیدا می کنند و به وَجد می آیند و اگر حرفهای بد و سخنان زشت بگوئیم، می بینیم افسرده ومنقبض شده و جمع می گردند؛

سپس یک آدرس انترنتی به من داد، باز کردم دیدم تعداد زیادی عکس از حالات مختلف مولکول های آب: به انترنت داده اند که واقعاً تماشائی بود؛

من پس از شنیدن این مطالب و دیدن آن عکس ها: بلافاصله به یاد آن دعاها و آیات افتادم که بزرگان دین و علماء از قرنها پیش می خواندند و به آب فوت میکردند و برای شفای مریضان به بیماران می دادند و اثر خوبی در بیماری آنها به وجود می آورد؛ یا روایاتی درباره آب نیسان که رسول خدا علیه السلام از جبرئیل امین نقل می کند که حمد و سوره و معوذتین و آیت الکرسی و قل یا أیها الکافرون را اگر هر یک هفتاد مرتبه بخوانی و به آب نیسان فوت کنی، و یک هفته صبح و شام از آن آب یک جرعه بنوشی، هر مرضی داشته باشی خداوند شفا می دهد  ( مهج الدعوات: 444 و 447؛ بحارالأنوار: 66/ 476 ح 1 ببعد.  روایات بسیار دیگر در این زمینه.

به فکر فرو رفته و پیرامون این عملیات پرس و جو می کردم که آن زمان ها هنوز نه از کشف مولکول آب خبری بود و نه از واکنش آن اثری، اما پیشینیان ما از منابع وحی آسمانی این را یادگرفته بودند که اگر فلان آیه و فلان دعا را بخوانی و به آب فوت کنی، مولکولهای آن آب به وَجد در آمده و در وجود بیمار اثر مثبت می گذارد ای بنازم به این دین و آورنده و در نهایت به فرستنده آن.

2- خشکانیدن طول موجی از صوت گیاه و غبره را

 کشف دانشجوی اراکی

در تلویزیون دانشجوی مبتکر اراکی را معرفی کردند که با الهام از یک آیه قرآن به ابتکار و نوآوری جالبی دست زده بود و جایزه ویژه ای را گرفته است، و آن عبارت بود از کشف: طول موجی از صوت را که با آن طول موج: گیاه سبز را: خشک می کرد و این ابتکار را از دو آیه شریفه الهام گرفته است.

1- (إِنَّا أَرْسَلْنا عَلَیهِمْ رِیحاً صَرْصَراً فِی یوْمِ نَحْسٍ مُسْتَمِرٍّ (19) تَنْزِعُ النَّاسَ کأَنَّهُمْ أَعْجازُ نَخْلٍ مُنْقَعِرٍ سوره قمر: 20- 19- ما تندباد وحشتناک و سردی را در یک روز شوم مستمر بر آنان فرستادیم مردم را همچون تنه های نخل ریشه کن کرده و از جا برمی کند!

2- (وَ أَمَّا عادٌ فَأُهْلِکوا بِرِیحٍ صَرْصَرٍ عاتِیةٍ (6) سَخَّرَها عَلَیهِمْ سَبْعَ لَیالٍ وَ ثَمانِیةَ أَیامٍ حُسُوماً فَتَرَی الْقَوْمَ فِیها صَرْعی کأَنَّهُمْ أَعْجازُ نَخْلٍ خاوِیةٍ سوره الحاقة: 7 و امّا قوم «عاد» با تندبادی طغیانگر و سرد و پرصدا به هلاکت رسیدند* خداوند این تند باد بنیانکن را هفت شب و هشت روز پیاپی بر آنها مسلط ساخت و (اگر آنجا بودی (می دیدی که آن قوم همچون تنه های پوسیده و تو خالی درختان نخل در میان این تند باد روی زمین افتاده و هلاک شده اند.

(صرصر) در لغت عرب به معنی (صدای شدید) است ] لسان العرب ج 4 ص 450، مجمع البیان ج 9 ص 13-

3- تغییر جنسیت دهندگان

در ادامه سخنرانی در باره علوم غیبیه و غیب گوئی، بزرگان و آورندگان دین، به چند مورد نیز اشاره می کنم.

روزگارانی که بانوان جامعه، در پوشش و حجاب سنگین قرار داشتند، اگر زنی به پوشش خود کم توجهی می کرد: پیش از بستگانش: افراد جامعه او را مورد عتاب و مؤاخذه قرار داده و تذکر میدادند که خود را جمع و جور نماید.

در چنین محیطی که این سختگیری ها وجود داشت: رسول خدا صلی الله علیه و آله از زمانی خبر می دهد که زنها خود را به صورت مردان در می آورند و لباس مردانه پوشیده و روی زین و صندلی ها نشسته و رانندگی می کنند و به پستها و مقامات عالیه می رسند، یا مردها لباس زنانه خواهند پوشید و موی صورت خود را که نشانه مردانگی است، می تراشند و خود را شبیه بانوان می سازند وو. . .

شاید بالاتر از همه این ها با تشکیلات تغییر جنسیت و با تزریق هورمون های زنانه و مردانه: خود را زن و یامردخواهند نمود و یا باگذشت زمان با وسایل دقیق تر و علمی تر واقعاً خود را به صورت زن و مرد در می آورند.

توجه داشته باشید در روایت ذیل و مشابه آن کلماتی به کار رفته که معنای خیلی وسیعی دارد که هرچه زمان بگذرد و علم و دانش بشری پیشرفت نماید: باز هم قابل تطبیق و مقایسه خواهد بود.

1-. . . و فیهنّ قال رسول اللَّه صلی الله علیه و آله لعن اللَّه المتشبّهین من الرّجال بالنّساء و المتشبّهات من النّساء بالرّجال و هم المخنّثون واللّاتی ینکحن بعضهنّ بعضاً. (  اسلام فراتر از زمان» مؤلّف ازوسائل الشّیعة: 20/ 346؛ از المحاسن: 198-  ر باره این زنها، رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: خدا لعنت کند به تشبیه کنندگان خود از مردان به زنان و تشبیه کنندگان از زنان خود را بر مردان، آن مردانند که خود فروشند و آن زنانند که بعضی بعضی را، نکاح می کنند (همجنس بازی می نمایند و یا مانند کشورهای آمریکاو بعضی کشورهای اروپائی با همدیگر به صورت قانونی ازدواج می کنند و به عقد هم جنس خود در می آیند).

تابه حال معنای حدیث مذکور را به مردان ریش تراش و زنان لباس مرد پوشان و امثال اینها: تطبیق و تفسیرمی کردیم: ولی علاوه بر آن تغییر جنسیت دهندگان با تزریق هورمون زنانه بر مردان و هورمون مردانه برزنان: جنسیت خود را تغییر می دهند: حالا اول راه است ممکن است در زمان های نه چندان دور و با پیشرفت علوم: واقعاً جنس خود را تغییر دهند.

می بینیم در بیش از چهارده قرن پیش: رسول خدا صلی الله علیه و آله با بیان این جریان: از تغییر جنسیت دهندگان خبر می دهد که بعد از 14 قرن تفسیرش شروع شده است.

مطالبی مناسب در بخش 7 فصل 14  کتاب «اسلام فراتر از زمان» از مؤلّف در باره ازدواج مردان با همدیگر (همجنس بازی) تفصیلًا ذکر گردیده است.به آنجا مراجعه شود هم سی دی  هست و هم کتاب چندین بار چاپ شده است.

4- انتقال هورمون

دانشمندان می گویند: هرگوشتی را بخوری، هورمونهایش در وجود تو اثر می گذارد.

دین اسلام، 1400 سال پیش مصرف گوشت خوک را اکیداً قدغن کرده است، زیرا خوک در میان حیوانات بی غیرت ترین حیوان است!، تمام حیوانات نسبت به جفت و ماده خود تعصب و غیرت نشان داده و از آن دفاع می کند، ولی خوک علاوه بر اینکه دفاع نمی کند بلکه دیگران را برای جفت گیری با ماده خود، تشویق می کند، بدینجهت اسلام خوردن گوشت اورا حرام نموده است تا با انتقال هورمونهای آن، خورنده آن بی غیرت ببار نیاید: آن گونه که در کشورهای خورنده گوشت خوک و بی غیرتی آنان را آشکارا می بینیم و مشاهده می کنیم.

5- حضور و احضار در آن واحد از مسافت دور

 تلویزیون اخیراً اعلام کرد، دانشمندان کوشش و پژوهش می کنند که چیزی را در زمان واحد: در جائی غایب و در دیگر جا حاضر و ظاهر نمایند، و اعلام کردند که در حد ذره میکرون، موفق به کشف فورمول آن شده اند و بر روی اندازه بزرگتر تلاش می کنند. قرآن کریم پیش از هزار و چهارصد و 29 سال قبل، خبر داده است که آصف بن برخیاء، وزیر حضرت سلیمان علیه السلام تخت بلقیس، ملکه سبا را از (سبا) پایتخت یمن در اصطخر فارس (پایتخت) حضرت سلیمان علیه السلام در یک چشم بهم زدن حاضر نمود.

قالَ الَّذِی عِنْدَهُ عِلْمٌ مِنَ الْکتابِ أَنَا آتِیک بِهِ قَبْلَ أَنْ یرْتَدَّ إِلَیک طَرْفُک فَلَمَّا رَآهُ مُسْتَقِرًّا عِنْدَهُ قالَ هذا مِنْ فَضْلِ رَبِّی لِیبْلُوَنِی أَ أَشْکرُ أَمْ أَکفُرُ وَ مَنْ شَکرَ فَإِنَّما یشْکرُ لِنَفْسِهِ وَ مَنْ کفَرَ فَإِنَّ رَبِّی غَنِی کرِیمٌ. سوره نمل: آیه 40.]

« (امّا) کسی که دانشی از کتاب (آسمانی) داشت گفت: «پیش از آنکه چشم بهم زنی، نزد تو خواهم آورد!» و هنگامی که (سلیمان) آن (تخت) را نزد خود ثابت و پابرجا دید گفت: «این از فضل پروردگار من است، تا مرا آزمایش کند که آیا شکر او را بجا می آورم یا کفران می کنم؟! و هر کس شکر کند، به نفع خود شکر می کند؛ و هر کس کفران نماید (بزیان خویش نموده است، که) پروردگار من، غنی و کریم است!».

از امام صادق علیه السلام پیرامون این آیه روایت آمده است که آصف بن برخیا از 73 اسم اعظم فقط یکی را می دانست که این کار را انجام داد، ما 72 اسم اعظم را می دانیم، ببین تفاوت ره زکجاست تا بکجا.

6- سخن گفتن کفش و حیوانات با انسان

 
1- رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: قسم به کسی که جانم در دست اوست برپا نشود ساعت (ظهور) تا این که حیوانات درنده با آدم سخن گویند و حتی بند تازیانه و بند کفش با او سخن گویند و خبر دهند به آنچه اهلش بجا آورده اند بعد از خودش    (کنزالعمال: 14/ 212؛ مستدرک حاکم: 4/ 467 یأتی علی النّاس. . : 345 از آن

 2- قال رسول اللَّه صلی الله علیه و آله: «والّذی نفس محمد بیده لا تقوم السّاعة حتّی یکلّم شراک نعله و عذب سوطه ممّا فعله أهله»[ اسلام فراتر از زمان» مؤلّف ازاوضاع در آخرالزّمان: 1/ 165 از تفسیر طنطاوی: 9

]سوگند به کسی که جان محمد در دست اوست ساعت برپا نشود تا حرف بزند بند نعلین و تازیانه اش بر آنچه که اهل خانه اش انجام داده اند.


3- یکی از علامات ظهور سخن گفتن تازیانه است با انسان.)         ( اسلام فراتر از زمان» مؤلّف از مستدرک حاکم: 4/ 436؛ یأتی علی النّاس. . : 155 از آن.)

 4 - پیشاپیش ساعت (ظهور) باشد که مردی از خانه اش بیرون می رود پس برنگردد مگر این که کفش و تازیانه اش اورا خبر دهند به آنچه اهل بیتش انجام داده اند بعد از خودش.کنزالعمال: 14/ 235؛ یأتی علی النّاس. . : 155 از آن 

در زمان ما، این فرمایش رسول خدا صلی الله علیه و آله معنا شده و مصداق پیدا کرده است وسایل ارتباط مکالمه معمولی یا جاسوسی در کفش و کمر بند و داخل ساعت مچی و دسته کلید نصب و جا سازی شده است و هر لحظه به صدا در می آید و ارتباط برقرار می شود یا در تبلیغات و سایل مدرن ارتباطی می گویند (اگر می خواهید از خانه محل کار و از کارخانه، خانه خود را ببینید فلان دستگاه را برایتان نصب می کنیم) این پیشرفت ها واین جهش های علمی نشان می دهد که این روایات در آینده نزدیک با اکتشافات و اختراعات پیشرفته تر، معنای دیگری به خود خواهد گرفت.

7- شبیه سازی از مغز استخوان!

یکی از روایاتی که تا این اواخر قبل از اقدام به شبیه سازی: مورد انتقاد و استهزای دانشمندان بود این روایت بود که حضرت حوا از دنده چپ آدم خلق شده است و آنها این ادعا را مسخره می کردند که چطور اسلام فراتر از زمان است در حالی که مسئله به این سادگی را نمی داند که خلق انسان از سلول جنسی فقط امکان پذیر بود اما با کشف علم شبیه سازی تعجب همه دانشمندان برانگیخته می شود که اسلام چقدر از از زمان فراتر است مخصوصا این که اخیرا اعلام کردند که بهترین عضو برای شبیه سازی، مغز استخوان و ناف جنین است که دنده انسان نیز از قسمت استخوانها است.

در قرآن کریم می فرماید: و از نشانه های خداوند اینکه همسرانی از جنس خودتان برای شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید ودر میانتان مودت و رحمت قرار داد؛ در این نشانه هائی است برای گروهی که تفکر می کنند   .روم: آیه 21-

روایاتی می گوید: از دنده چپ آدم حوارا به وجود آورد؛ و روایتی مانند روایت ذیل، با کلمه ابداع (نوآوری) ذکر نموده و سومین نظر از زیادی گِل آدم است.

زرارة بن أعین: از أبی عبد اللَّه علیه السلام- ضمن حدیثی- فرمود: إنّ اللَّه عزّوجلّ خلق آدم من طین ثمّ ابتدع له حواء فجعلها فی موضع النقرة التی بین ورکیه، و ذلک لکی تکون المرأة تبعاً للرجل. . . ، بدرستی که خدای عزّوجلّ آدم را از گِل آفرید سپس برایش حوّا را ابداع نمود (و به وجود آورد) و او را در میان انتهای دو ران آدم قرار داد تا (از نظر خلقت) زن تابع مرد شود. . . ، . « اسلام فراتر از زمان» مؤلّف ازعلل الشرائع: 17/ 1 باب 17 من لایحضره الفقیه: 3: 239/ 1133، وسائل الشّیعة: 20/ 14 باب 1 ح 1/ 24891-      

خدای متعال این زن جوان را برابر دسته ای از روایات، از وجود خود آدم علیه السلام پدید آورد بلی از دنده آدم: از استخوان یا مغز آن که آزمایش های علم روز ثابت کرده است برای «شبیه سازی » از میان تمامی اعضای بدن جانداران: مغز استخوان مناسب و خوب جواب می دهد.

8- لقاح آزمایشگاهی!

در ایران و کشورهای دیگر، مسئله لقاح آزمایشگاهی جا افتاده و انجام می گیرد، یعنی بانوانی که باردار نمی شوند، با تلقیح نطفه با متدهای نوین، باردار می شوند؛

البته نفس انجام این کار خود مسئله ساز است که نطفه تلقیحی و تزریقی، چهِ و از کهِ باشد، اگر این خانم از طریق همبستری عادی روی مسائل و جهات پزشکی، بچه دار نمی شود، ولی نطفه شوهرش را بگیرند و تزریق نمایند، چون بچه آینده از نطفه شوهر شرعی خود خانم، به وجود می آید، به او منتسب است و از او ارث می برد وو. . اشکال ندارد، اما اگر از نطفه مرد دیگر و نامحرم تلقیح انجام گیرد، بلا اشکال حرام است و جایز نیست، زیرا در آینده این بچه ربطی به شوهر این خانم ندارد و مانند زنا و حکم زنازاده به او متوجه خواهد شد.

در اینجا بحث ما در مورد حلال و حرامی این عمل نیست زیرا تکلیف آن را کتاب های فقهی و استنباطی تعیین می کند، بلکه کشف مسئله و فورمول تلقیح است که ببنیم، این جریان امکان دارد یانه! البته شکی نیست که با تکنیک های فعلی این عمل، انجام یافته و نتیجه داده است ولی بحث در این است که اگر زمانی بدون تزریق نطفه مرد (یعنی اسپرماتوزوئید) آیا از نظر علمی امکان تولد فرزند بدون پدر و تنها از مادر وجود دارد؟ و آیا مخالف تحقیقات دانشمندان در این زمینه نیست؟

بدون شک این مسأله قبلًا از طریق اعجاز صورت گرفته است مانند تولد حضرت عیسی علیه السلام، بدون دخالت پدر، تحقق یافته است؛ ولی علم امروز نیز امکان چنین امری را نفی نکرده بلکه تصریح به ممکن بودن آن نموده است.

مخصوصا موضوع بکرزائی در میان بسیاری از حیوانات دیده شده و با توجه به اینکه مسأله انعقاد نطفه، اختصاصی به انسانها ندارد امکان این امر را به طور عموم اثبات می کند.

دکتر الکسیس کارل فیزیولوژیست و زیست شناس معروف فرانسوی در کتاب انسان موجود ناشناخته چنین می نویسد: هنگامی که به میزان سهمی که هر یک از پدر و مادر در تولید مثل دارند فکر می کنیم باید آزمایشهای لوب و باتایون را به خاطر بیاوریم که از یک تخمک بارور نشده قورباغه، بدون دخالت اسپرماتوزوئید بوسیله تکنیکهای خاصی، قورباغه جدیدی می توان به وجود آورد.

به این ترتیب که ممکن است یک عامل شیمیائی یا فیزیکی را جانشین سلول نر کرد ولی در هر حال همیشه وجود یک عامل ماده ضروری است.

بنا بر این آنچه از نظر علمی برای تولد فرزند قطعیت دارد وجود نطفه مادر (اوول) می باشد و گرنه در مورد نطفه نر (اسپرماتوزوئید) عامل دیگری می تواند، جانشین آن گردد، به همین دلیل مسأله بکرزائی واقعیتی است که در جهان امروز مورد قبول پزشکان قرار گرفته. هر چند بسیار نادر اتفاق می افتد.

از این گذشته این مسأله در برابر قوانین آفرینش و قدرت خداوند، حل شده است و موجودات بی نر و ماده، از حیوانات در مسیر طبیعی زیاد به وجود آمده و می آید، مانند حشراتی که از ماندن لجن و پهِن و مدفوع انسان و چیزهای دیگر، به وجود می آیند ولی آیا از انسان هم این کار عملی و ساخته است یانه؟! به آیه ذیل توجه نمائید!. قرآن می گوید: إِنَّ مَثَلَ عِیسی عِنْدَ اللَّهِ کمَثَلِ آدَمَ خَلَقَهُ مِنْ تُرابٍ ثُمَّ قالَ لَهُ کنْ فَیکونُ (59)  ( آل عمران- 59-

] مثل عیسی در نزد خدا همچون آدم است که او را از خاک آفرید سپس به او فرمان داد موجود شو او هم موجود (کاملی) شد، یعنی این خارق عادت از  آن خارق عادت مهمتر نیست.

البته به خاطر داشته باشید مسأله اعجاز غیر از مسأله محال است، یعنی محال به هیچ وجه قابل اجرا نیست مانند بزرگ نشدن سوراخ سوزن و کوچک نشدن حجم شتر که با آن هیکل از سوراخ سوزن رد شود این محال است!؛ ولی اعجاز به چیزهای ممکن تعلق می گیرد منتهی نه از طریق عادی بلکه با علم و تخصص استاد فن که با پیاده کردن فورمول آن قابل حل می باشد و محال نیست مانند تولد حضرت عیسی یا سخن گفتن او در روز اول نوزادی اش و همچنین سخن گفتن بچه شیر خواره برای تبرئه حضرت یوسف علیه السلام یاشهادت بچه یک روزه بر بیگناهی جُریح عابد بنی اسرائیل که در مجلسی جریان آن را بیان کرده ام. - می نماید و قسمتی از نمونه های فراوان آن را، بازگو می کند.

                                                                                                  منبع:

                                                                 گلستان سخنوران (شامل 110 مجلس سخنرانی مذهبی)، ج 2، ص: 461